КЛАСОВИ И КЛАСНИ РАКОВОДИТЕЛИ ВО УЧЕБНАТА 2018/2019 ГОДИНА

пара-лелкаНаставен планКласен раководител
I-1Фризер (македонски наставен јазик)Силвана Ацева
I-2Фризер  (македонски наставен јазик)Јованка Јосифова
I-3Естетичар за нега на раце и нозе (македонски наставен јазик)Елена Савевска
I-4Козметички техничар (македонски наставен јазик)Дијана Стојаноска
I-5Графички техничар (македонски наставен јазик)Љубе Ѓорѓиевски
I-6Месопреработувач (македонски наставен јазик)Сузана Илиевска
I-7Прехранбен техничар/техничар нутриционист (македонски наставен јазик)Драшко Симјаноски
I-8Фризер (турски наставен јазик)Ајлин Карахасан
I-9Фризер (албански наставен јазик)Наџије Алиа
I-10Естетичар за нега на раце и нозе (албански наставен јазик)Дурим Зеќири
I-11Козметички техничар (албански наставен јазик)Нухи Зејнулаху
I-12Прехранбен техничар (албански наставен јазик)Џејљан Алији
II-1Фризер (македонски наставен јазик)Билјана Јанкуловска
II-2Фризер  (македонски наставен јазик)Миле Величковски
II-3Естетичар за нега на раце и нозе (македонски наставен јазик)Елизабета Стојановска
II-4Козметички техничар (македонски наставен јазик)Мирјана Крстевска
II-5Козметички техничар (македонски наставен јазик)Соња Кузмановска 
II-6Прехранбен техничар (македонски наставен јазик)Слаѓана Јаневска
II-7Фризер (турски наставен јазик)Ајлин Карахасан
II-8Фризер (албански наставен јазик)Фитим Дика
II-9Козметички техничар (албански наставен јазик)Азем Фазлија
III-1Фризер (македонски наставен јазик)Сања Атанасовски
III-2Фризер  (македонски наставен јазик)Весна Стефова
III-3Козметичар-маникир-педикир (македонски наставен јазик)Маргарита Димитровска
III-4Козметички техничар (македонски наставен јазик)Дарко Николовски
III-5Прехранбен техничар (македонски наставен јазик)Маја Денковска
III-6Фризер (албански наставен јазик)Реџеп Салиасу
III-7Фризер (албански наставен јазик)Рагип Муртези
III-8Козметичар-маникир-педикир (албански наставен јазик)Ибрахим Весели
III-9Козметички техничар (албански наставен јазик)Седали Кера
III-10Преработувач на жито, брашно и шеќер (албански наставен јазик)Блерим Касуми
IV-1Козметички техничар (македонски наставен јазик)Јасминка Гудоманова
IV-2Графички техничар (македонски наставен јазик)Зорица Шанцлиќ
IV-3Прехранбен техничар (македонски наставен јазик)Јадранка Петровска
IV-4Козметички техничар (албански наставен јазик)Афрдита Лита